| Electrical Specifications | |
| Model | TLMR-2400-4V |
| Frequency Range | 2400-2483 MHz |
| Gain | 2-4.5 dBi |
| VSWR | ≤1.8:1 |
| Polarization | Vertical |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 50W |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | I-PEX |
| Antenna Dimention | φ10×105 mm |
| Weight | 6 g |
| Reflector Material | Copper |
| Radome material | TPEE |
| Working Temperature | -40~70℃ |
APPLICATION
Applications:
* 2.4 GHz ISM Band
*Wireless Video Systems
* Public Wireless Hotspot
*IEEE 802.11b, 802.11g Wireless LAN & IEEE 802.11n (Pre-N, Draft-N) Applications
*Multipoint and Mobile Applications & Bluetooth
ADVANTAGE
Advantage:
*Superior performance
*Flexible "Rubber Duck" antenna
*Tilt and swivel design
*Compact size