| Electrical Specifications | |
| Model | TLMR-5158-5V |
| Frequency Range | 5150-5850 MHz |
| Gain | 5 dBi |
| VSWR | <2.0:1 |
| Polarization | Vertical |
| Horizontal Beamwidth | 360° |
| Vertical Beamwidth | 35° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 20W |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | RP-SMA Male or customized |
| Antenna Dimention(length) | 100 mm |
| Weight | 20 g |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
APPLICATION
Applications:
* 5.1-5.8GHz band
* WLAN,WiFi Systems
*5GHz Wireless Access systems
ADVANTAGE
Advantage:
*Good Performance
*Broadband,5dBi
*Small size,Good Appearance
*Easy to mount