| Electrical Specifications | |
| Model | TLPD-5158-31-09VH-2N |
| Frequency Range | 5150-5850 MHz |
| Gain | 31 dBi |
| VSWR | <1.5:1 |
| Polarization | Horizontal & Vertical |
| Horizontal Beamwidth | 3° |
| Vertical Beamwidth | 3° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 100W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | 2*N Female |
| Antenna Dimension | Ф900 mm |
| Weight | 9 kg /20 lb |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø50-Ø75 mm |
APPLICATION
Applications:
*MIMO-Multi-Input and Multi-Output
* 5.8 GHz UNII and ISM Applications
* 5.8GHz Wireless LAN systems
*Point to Point/Point to Multi-point Systems
*Wireless Bridges, Backhaul Applications & Wireless Video Systems
ADVANTAGE
Advantage:
*MIMO-Multi-Input and Multi-Output
*Dual Polarity feed system
*High gain to 31 dBi
*Aluminum reflector dish with UV stable polymer finish
* Includes tilt and swivel mast mount kit
* Easy To Assemble
*RoHS Compliant
*All Weather Operation