| Electrical Specifications | |
| Model | TLPD-5457-32-09C |
| Frequency Range | 5470-5725 MHz |
| Gain | 32 dBi |
| VSWR | <1.5:1 |
| Polarization | Horizontal or Vertical |
| F/B Ratio | ≥38 dB |
| Horizontal Beamwidth | 4° |
| Vertical Beamwidth | 4° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 100W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Antenna Dimension | Ф900 mm |
| Weight | 9 kg /20 lb |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø30-Ø70mm |
APPLICATION
Applications:
* WiFi Systems
*IEEE 802.11a Wireless LAN
* 5.4 GHz Band Applications
* Unlicensed European 5.4 GHz Band Applications
*Radio Local Area Networks (RLAN)
ADVANTAGE
Advantage:
*High gain to 32 dBi
*Aluminum reflector dish with UV stable polymer finish
* Includes tilt and swivel mast mount kit
* Perforated dish helps reduce wind loading
* Vertical or Horizontal install
* All Weather Operation
* RoHS Compliant
*Aluminum reflector dish with UV stable polymer finish
* Includes tilt and swivel mast mount kit
* Perforated dish helps reduce wind loading
* Vertical or Horizontal install
* All Weather Operation
* RoHS Compliant