| Electrical Specifications | |
| Model | TLPG-900-15-09C |
| Frequency Range | 824-960 MHz |
| Gain | 15 dBi |
| VSWR | <1.5:1 |
| Polarization | Horizontal or Vertical |
| F/B Ratio | ≥25 dB |
| Horizontal Beamwidth | 19° |
| Vertical Beamwidth | 32° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 200W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Antenna Dimention | 600*900 mm |
| Weight | 3.5 kg /7.7 lb |
| Reflector Material | Aluminum |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø40-Ø50 mm |
APPLICATION
Applications:
* 870-960 MHz ISM, Cellular Bands, LTE
*Wireless LAN and Video Applications
*Non Line of Sight (NLOS)
*Long-range Directional Applications
*Point to Point and point Multi-point Systems
*Wireless Bridges and Backhaul Applications
ADVANTAGE
Advantage:
*Perfect Performance
*Superior Strength and Light Weight
* UV Stable Powder Coat Finish
*Aluminum Die Cast Grid
*Vertical or Horizontal Polarization Mounting
*All Weather Operation
*Low Wind Loading