| Electrical Specifications | |
| Model | TLPA-900-12-34V |
| Frequency Range | 902-928 MHz |
| Gain | 12 dBi |
| VSWR | <1.5:1 |
| Polarization | Vertical |
| F/B Ratio | ≥20 dB |
| Horizontal Beamwidth | 34° |
| Vertical Beamwidth | 34° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 100W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Antenna Dimension | 435*435*80 mm |
| Weight | 1.3 kg /2.8 lb |
| Radome Material | ABS |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø38-Ø52 mm |
APPLICATION
Applications:
* 900MHz Band
* RFID system
* Wireless LAN systems
* Cellular, GSM
* LPWAN, LoRA, IoT, M2M applications
ADVANTAGE
Advantage:
*Stable Performance
*High gain ,Low VSRW
*Light Weight, Compact Size, Low Profile
*Rugged and weatherproof
*RoHS Compliant