- PRODUCT DETAIL
- APPLICATION
- ADVANTAGE
| Electrical Specifications | |
| Model | TLSP-2400-18-120H |
| Frequency Range | 2400-2500 MHz |
| Gain | 18 dBi |
| VSWR | <2.0:1 |
| Polarization | Horizontal |
| F/B Ratio | >18 dB |
| Horizontal Beamwidth | 120° |
| Vertical Beamwidth | 4° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 100W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Antenna Dimension(length*width*height) | 1925*160*60 mm |
| Weight-kg | 7.8 kg /17.2 lb |
| Radome Material | UV-PVC |
| Mounting Method | Mast |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø40-Ø70 mm |
APPLICATION
Applications:
* 2.4GHz WLAN WIFI system
* Support IEEE 802.11b, 802.11g and 802.11n wireless LAN systems
*Public Wireless Hotspot Coverage
*Wireless Internet Provider "cell" sites
ADVANTAGE
Advantage:
*Superior Performance
*High Gain & with wide 120° beam-width
*Heavy-duty Plastic Radome For All-Weather Operation
*Includes Mast Mounting Hardware