| Electrical Specifications | |
| Model | TLPD-4900-30-09C |
| Frequency Range | 4900-5000 MHz |
| Gain | 30.5 dBi |
| VSWR | <1.5:1 |
| Polarization | Horizontal or Vertical |
| F/B Ratio | ≥35 dB |
| Horizontal Beamwidth | 5° |
| Vertical Beamwidth | 5° |
| Input Impedance | 50 Ω |
| Maximum Power | 100W |
| Lightning Protection | DC Ground |
| Mechanical Specifications | |
| Connector | N Female |
| Antenna Dimension | Ф900 mm |
| Weight | 9 kg /20 lb |
| Wind Velocity | 210 km/h |
| Working Temperature | -40~+65℃ |
| Mounting Pole | Ø50-Ø75mm |
APPLICATION
Applications:
* Homeland Security
*Rapid Deployment Installations
* Large Scale WLL
* Back Haul and Point-to-Point Installations
*Public Safety Services: Fire, Police, Security
ADVANTAGE
Advantage:
*Stable Performance
*High gain to 30.5dBi
*Aluminum reflector dish with UV stable polymer finish
* Includes tilt and swivel mast mount kit
* Can be installed for either vertical or horizontal polarization
*All Weather Operation
*RoHS compliant